Joalis> Několik slov MUDr. Josefa Jonáše
o přírodních veterinárních přípravcích
Joalis

Několik slov MUDr. Josefa Jonáše
o přírodních veterinárních přípravcích

„Přírodní prostředky pro zvířata vycházejí z celostního pojetí organismu. Holistický (celostní) přístup se zrodil z přesvědčení, že zdravotní stav zvířete je výsledkem souhry psychických a fyzických faktorů. V každém přípravku jsou současně přítomny obě složky. U domácích zvířat je psychika o to složitější, že zvíře je v úzkém kontaktu s člověkem, od kterého přebírá jeho psychické problémy a stresy.

Organismus zvířete je tvořen čtyřmi tkáněmi: vazivem, nervovou a svalovou tkání a epitelem. Tyto tkáně jsou přítomností fyzických a psychických toxinů narušené. Může se jednat o chronické infekce, mikrobiální toxiny, toxické kovy, chemikálie, parazity. Toto vše je způsobeno nežádoucí potravou, ale také stresem, strachem, depresí, agresí atd.

Toxiny poškozují funkce tkání. Tím vznikají zdravotní problémy, ale také nežádoucí projevy jako jsou poruchy chování zvířete a různé emocionální poruchy. Všechny veterinární přípravky Joalis Animal – AniDigest; AniMove; AniNevrin; AniSkin; AniSpirAniUrin a AniMet si mimo jiné všímají funkce imunitního systému. Ten chrání zvíře před infekcí, ale hlavně odstraňuje toxiny z jeho organismu. Tkáně se po odstranění toxinů regenerují a funkce orgánů obnovují.

Detoxikační veterinární doplňky stravy Joalis Animal vyrábíme ve vlastním farmaceutickém závodě. Máme dlouhodobé zkušenosti s humánními přípravky. Používají je nakonec lidé v polovině zemí Evropy. Jejich odpůrci namítají, stejně jako je tomu u většiny přírodních přípravků, že účinek je vlastně placebo efekt, tedy sugesce. Proto jsme chtěli dokázat, že zvířata, která ze sugesce nemůžeme podezírat, reagují úplně stejně jako lidé. Podařilo se, a proto dnes můžeme pomáhat i jim.“