Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

13.09.2015 18:06 Jana Trubačová

Dýchání a neustálé drbání

Dobrý den pane doktore, dne 14.7. jsem Vás žádala o radu ohledně dýchání-chrčení svého pejska a neustálého drbání. Po užívání Vámi doporučených přípravků Animet, Aniskin a Aninevrin se zdravotní stav Tobiho velice zlepšil. krevní testy jsou v pořádku, dýchání také, jen drbání nám trošku zůstalo. také vám musím napsat, že jsme na vaše doporučení změnili stravu - částečně barfujeme (maso i granule CD Vet nám dodává firma Baron, o které jste mi psal. moc děkuji Tobi si pochutnává). pane doktore chtěla bych se zeptat, zda můžeme po měsíci vynechání zase přípravky dávat. jedná se hlavně o Aninevrin-chtěla bych aby se pejsek nebál rachejtlí(silvestr) a aby přestalo drbání úplně (nevím zda se nejedná o nějakou alergii, pejskovi i teče z očí) tak mam ještě dávat i Aniskin? Můžeme dobrat Animet? Děkuji Vám za odpověď Trubačová

29.08.2015 17:36 Ivana Doubková

Hemobartonelóza

Dobrý den, chtěla bych poprosit o doporučení Vašeho přípravku na podporu léčby hemobartonelózy, která byla naší kočičce diagnostikována na základě laboratorních testů. Užívá léky Aktiferrin 2x denně 9 kapek, Doxyhexal 1/4-0-1/4, Ranisan 1/6-0-1/6 a Predison 1/4-01/4, jehož dávky byly sníženy z původních 1-0-1/2, resp. 1-0-0, poté, co kočička prodělala v jednom dni 5 záchvatů svalových křečí. Původ záchvatů nebyl zjištěn, kočička byla vyšetřena + biochemie krve +rentgen srdce a vše v pořádku. Doma mám k dispozici preparáty Deimun Aktiv, Antivex a AniMet, je možné některý z nich použít? Děkuji

27.08.2015 15:42 Kristýna

Jorkšírka a pudlina několikrát za den po sobě vyjedou

dobrý den! Máme doma tři fenky: 3,5 roku jorkšírku, tříletou pudlinu a roční jorkšírku jsme pořídili vloni v říjnu. Vše bylo v pořádku až do letošních prázdnin, kdy nejmladší oslavila 1 rok. Se starší jorkšírkou problém není, ale ty dvě se moc nesnesou. Skočí na pudlu, nebo se k ní přiblíží, pudla zavrčí a už jsou v sobě. Stává se to i několikrát za den, ale někdy jsou v pohodě, dokonce si spolu hrají, pusinkují se. Když je dáme od sebe do jiné místnosti, jorka vrčí a štěká u dveří místnosti, kde je pudla zavřená. Z roztomilého mazlíčka je rázem vražedná saň. Možná se to zhoršilo i teď, kdy mladší hárá, možná jde i o dominantnost ve smečce, ale opravdu už nevíme co s tím. Prosím, poraďte co by jim oběma pomohlo. Děkuji za jakoukoli radu.

26.08.2015 20:50 Ivana Doubková

Lymfoplazmocytární gingivitis_2

Dobrý den, paní doktorko, počátkem 5/2015 jsem se na Vás obrátila o pomoc naší roční kočičce s diagnózou lymfoplazmocytární gingivitis. Doporučené přípravky(Deimun Aktiv, Antivex a AniMet) kočička užívá každý den již 3 měsíce, ale posun jsem zaznamenala jen nepatrný. Chápu, že se jedná o složitější proplém, ale prosím,jak dlouho má užívat, dělají se mezi kůrami nějaké pauzy?

24.08.2015 12:34 Věra Šedivcová

opakované záněty zvukovodu

Dobrý den, moje 13ti letá fenka od mládí trpěla zvl. v období hárání záněty levého ucha (z jejího pohledu). Před 2 léty jsem ji musela nechat vykastrovat pro zánět dělohy. Odebrány byly i oba vaječníky, z důvodu, že na jednom z nich byla cysta. Od té doby se zánět zvukovodu stal chronickým. ATB (Otopettherapy) nezabírají resp. zaberou, jen když se podávají, po skončení je zánět v řádech několika málo dnů zpět. Ucho je často úplně uzavřené, takže lze obtížně čistit. Čistíme zvukovod 2x denně a kapeme Audivet. Přesto se jí tvoří v uchu otoky, které praskají a ucho krvácí. Fenka je léčena pro otok plic (rok byla špatně stanovená dg rozedma plic) bere Enap 5mg 1/2 tb 2x denně, Furon 40 mg. 3x denně 1tb, Verospiron 50mg. 2x denně 1 tb. Krmena je střídavě konzervami Carno (hovězí, jehněčí, zvěřina) a hov. masem se zeleninou. Prosím o doporučení některého přípravku, který by mohl pomoci. Za konzultaci moc děkuji. S pozdravem Věra Šedivcová (sedivcova.vera@seznam.cz)

20.08.2015 17:34 Zuzana Vojtová

imunita

Dobrý den, toto je můj třetí dotaz na jednoho kocoura. V prvním dotazu, který se týkal alergie nám byl doporučen preparát AniMet a připravovaný AniMik. Kocour kýchal, měl záněty očí. Užívali jsme tedy AniMet a na AniMik chtěli počkat. Jenže situace se moc nezlepšovala, kocour dostal podle veterinářky bakteriální infekci. To provázejí vysoké horečky, nechce jíst. To byl můj druhý dotaz. (jestli je vhodné užívat dál AniMet i v akutním stavu). Situace se však vyvíjí tak, že podle odběrů se ukázalo, že kocour nemá prakticky žádné bílé krvinky, asi porucha imunity. Prognóza je bohužel dost špatná... Chci se zeptat: máte s tímto nějaké zkušenosti? Je něco, co byste doporučila? Moc děkuji, Zuzana Vojtová

20.08.2015 15:14 Šárka Forejtová

Stará nemocná fenka

Dobrý den, mám dotaz. Moje fenka se léčí s chronickou pankreatitidou-2 roky, na jaře 2015 se k tomu přidalo selhávání ledvin. Jsme v léčení( Fortekor, Ipakitin, LCarnitin, Famosan, železo a B12 na anemii) k tomu dietní krmivo. Nyní v létě se přidal demodex, kvůli oslabené imunitě a začíná mít problém se zadníma nohama( těžko vtává, lehá si, motá se a v noci jsem ji již 3x našla na zemi rozplácnutou jak žabu a nemohla si stoupnout z dlažby). Má toho celkem dost a já jsem zoufalá a nevím, jak jí pomoci.Máte nějaké řešení?

17.08.2015 11:00 Zuzana Vojtová

bakteriální infekce

Dobrý den, již měsíc kocourek užívá AniMet. Nebyla zpozorována žádná větší změna. (řeší se alergie a čeká se na to až bude k dostání i preparát AniMik). Má se pokračovat dál i po měsíci užívání? Až do vykapání lahvičky? Navíc koucour právě marodí. Má zřejmě nějakou bakteriální infekci, teplotu kolem 40 stupňů a moc nežere... je dobré kapat dál? Moc děkuji za odpověď.

10.08.2015 12:10 Laura Jarošová

Můžeme mít štěňata

Dobrý den, máme 8 let starou fenku křížence zlatého retrývra a německého špice, menšího až středního vzrůstu a dobrého zdravotního stavu, no a chtěli bychom štěňátka ... je to v tomto věku možné ? Předem moc děkuji za odpověď.

06.08.2015 12:11 Iva

krvácení a vdechnutí vody

Dobry den, muj pes asi tak za poslední dva roky asi 6×krvacel z penisu...krvaci tak tyden a ja se snazim mu to chladit, u doktora jsem s tim nebyla, nevite co to muze byt? A dalsi vec : vcera jsme se byli koupat a pes vdechl nejspis vodu, strasne kasle az se davi, ale jak lehne, tak je v klidu...odejde to samo? Predem dekuji za odpoved, Iva a Barnie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25