Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

30.04.2013 10:44 Martina Benešová

Výrůstek v tlamě

Dobrý den, fena bernského salašnického psa (6 let) má několik měsíců výrůstek v tlamě na vnitřní straně vedle špičáku. Nyní neroste, ale je vysoký jako špičák a feně vadí. Veterinářka mi sdělila, že je to nezhoubné a že na to psi poslední dobou hodně trpí. Řeší se to mechanickým odstraněním s tím, že to hodně krvácí a může ji to vyrůst znovu. Co byste mi poradil? Velice děkuji

29.04.2013 09:17 Martina Benešová

falešná březost

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, zda přípravek AniNevrin je vhodné použít i v případě falešné březosti (fenka bernského salašnického psa, 6 let). Pokud ano, kdy dávkovat, příp. jiné doporučení. Velice děkuji

23.04.2013 12:44 Hana Poukarová

epilepsie, klouby

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu, jaké preparáty použít u našeho pejska. Dříve trpěl na epileptické záchvaty, které se podařilo zvládnout homeopatií a dlouho se neobjevovaly, vyvolávající příčina se neví, možná očkování, první záchvaty se objevily se cca půl roku rok po poslední dávce očkování ve dvou letech. Pak měl pouze problémy se silným sliněním a lehčí formy záchvatů.
Včera se mu po dlouhé době záchvat opět objevil a také v posledních dnech těžko vstává, asi má problémy s klouby. Je to 7 letý labrador, moc hodný, ale velmi přecitlivělý - vždy po úleku nebo když na něj někdo zvýšil hlas, objevil se epileptický záchvat. Krmivo má kvalitní, život plný lásky, všichni s ním jednáme díky jeho přecitlivělosti jako v rukavičkách ?, chemické léky neužívá. Záchvaty mival celkem casto a nepravidelne, třeba 4x do měsíce, pak mesic klid a pak opet třeba 2x do tydne.
Pak jsme to hned řešili homeopatii a záchvaty se vyrazne snizily, tento mel asi po půl roce. Je velmi citlivy - záchvat mel vzdy, kdyz se lekl nebo jsme ho nekde nechali samotného nebo na nej někdo zvýšil hlas. Ale z čeho epilepsie vznikla, se nevi. Úraz hlavy nemel. Lecim si ho doma sama homeopatiky, ale napadlo me zkombinovat to ještě s Vašimi preparáty.
Mockrát Vám děkuji a přeji krásný den Vám i panu doktorovi.
Děkuji!
S přáním příjemného dne
Hana Poukarová

22.04.2013 15:15 Jiri Holik

problemy 13 leteho labradora

Dobry den pani Danielo,
nas druhy pejskek je take labrador a je mu uz 13 let. Cili dedecek. Jeho neduhy se v podstate skladaji ze dvou veci. Pod levou prednu packou (z jeho pohledu) jakoby v podpazi, ma uz delsi dobu +- 2 roky takovou jakoby bouli velikosti lidske dlane, ktera mu jaksi evidentne prekazi pri chuzi. Byli jsme s tim u veterinare a udelal mu rengen. Bylo nam sdeleno, ze to ma hodne zvetsene srdce, a ze se to tlaci na plice a dela mu to trochu vodu na plicich. Pejsek ma tendenci se trosku jako by davit, jako by vzdy chcel neco z krku (plic) vychrchnout ven. Od veterenire dostal prasky na srdicko a to chrchlani uz je trochu lepsi a ne tak caste (cca 5 x denne). Ale ta jakoby boule v tom podpazi tam je porad. Ani se nezvetsuje, ani nezmensuje, ale evidentne ho to pri prochazce omezuje. Tak jsme si mysleli, zda by mu mohli pomoci AniMove a AniSpir. Jednak na tento problem a jednak, jak uz je stary, tak na dychani, a pohybovy system? Moc dekuji za odpoved. Jiri Holik

18.04.2013 15:15 Florián

bradavice u pejska drsnosrtstého jezevčíka stáří 18 let

Jakým prostředkem mohu odstranit asi dvě bradavice u psa .Jedna je na hlavě a jedna na boku těla?Na drahé přípravky nejsem finančně ve svém věku připraven.Díky.

18.04.2013 11:24 Daga

bradavice

Již jednou jste mně pomohl,obracím se na Vás podruhé.Je možné odstranit pejskovy bezbolestně několik bradavic na těl?Když ano,tak čím?

15.04.2013 12:48 Jiri Holik

nador v tlame 12 leteho pejska

Dobry den, mame 12 leteho labradora a v tlame mu ze spodni celisti vyrostl nador. Nechali jsme ho chirurgicky odstranit, ale uz mu tam zase roste znova. Ma suj vek a tak ho nechceme trapit ozarovanim, atd, asi by to uz nezvladl, ale chceme mu pomoci, zpomalit ci zastavit, rust nadoru ci mnozeni a bujeni. Muzete poradit prosim.

08.04.2013 13:53 R.Kulp

poškození míchy a nervových kořenů

Dobrý den máme boloňského psíka stáří 7 let, je rok po operaci vyhřezlé plotýnky, sám nechodí, hybnost zadních končetin je zachována, ale jako by neudrží stabilitu, nevymočí se sám, chtěla bych poradit, jestli těmito přípravky je možno mu nějak pomoct. Děkuji za odpověď

08.04.2013 13:28 J. Filipová

metabolický problém

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, píšete, že budou na trhu i preparáty veterinární. Máme doma problém s pejskem /retrívr 35 kg/- budeme se moci někde zeptat čím a jak začít /má svědivost, možná z alergie možná z něčeho jiného, lokálně mu rudne kůže v tříslech anebo si různě po těle vykusuje mokvavé boláky - většinou to začíná jako zarudlý vystouplý pupínek. Pokud si ho nemůže pokousat, teče z něho sekret, který zasychá ve vysokou krustu. Mívá období klidnější i období hrozné. Děkuji za odpověď Filipová .

08.04.2013 12:04 Majerová

alergie

Dobrý den, dostal se mi do ruky váš časopis Joalis info, mám radost a také mne překvapilo, že se zabýváte i veterinou. Má přítelkyně má 4letou fenku jorkšíra, asi v roce života se začala drbat a okusovat si pacičky, škrábe si hlavně čumák a oči, veterinář diagnostikoval alergii, brali jí krev, ale nezjistili, na co je alergická, dávali ji nějaké léky na uklidnění, také Fenistil, ale moc to nepomohlo, zoufale se drbe až ji oteče čumák a kouše si tlapky do krve. Teď už asi 1 rok bere prednison a je to mírnější, hodně ztloustla a už 2 roky nehárala.Teď si drbe jen ouška, ale i tak je to pro ni i pro nás dost stresující, můžete nám poradit,budeme vám velmi vděční.