Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

22.06.2013 11:59 Hanka Rytinová

dva preparáty najednou?

Dobrý den, psala jsem panu doktorovi na blog, schválil mi pro fenku s vodou na plicích AniSpir, který kapeme asi 14 dní- děkuji mnohokrát panu doktorovi za odpověď a navedení na tuto adresu! Pročítala jsem příspěvky a zjistila až zde, že se začíná s preparátem AniNervin. Mohu preparát přidat zároveň k AniSpiru (a jak by se to prakticky event.provádělo), nebo AniNervin začít kapat až po ukončení plicní kúry? Děkuji mnohokráte předem za odpověď - a hlavně, a především - za skvělé preparáty, které naprosto zázračně účinkují!!! :-) S velkými pozdravy, i psími, Hanka R.

21.06.2013 20:43 Daniela Čerešňová

vystrašená fenka

dobrž den pane doktore, moc vás prosím o radu, který preparát naadit naší 5ti leté joršírce. Bojí se ostatních psů, kamarádí jen s malými plemeny a to jen s některými, ja vystrašená z bouřky, když někde něco bouchne, dvře nebo ohňostroj, docela jsme z ní pak nervozní, když začne zmateně pobíhat, rychle dýchá. předem moc děkuji

21.06.2013 14:32

Infekce a problémy s dýcháním

Dobrý den,

pane doktore, naše šestiletá fenka westíka má přetrvávající potíže s dýcháním po prodělané infekci. Paní doktorka jí léčila 10dnů antibiotiky, což jí z nejhoršího pomohlo, ale stále má šelest na levé plíci při nádechu - dostala prášky na odvodnění, prý je tam voda. Nasadili jsme Váš nový preparát AniSpir. Bere 7 dnů. Je to lepší, ale ne zcela, chtěli bychom jí uchránit event. pukce. Postupujeme správně?


04.06.2013 15:24 Ramon

Kašel

Dobrý den, máme dlouhodobější problém - kašel. Veterinář ho klasifikoval jako srdeční kašel, sono ukázalo zvětšenou levou komoru srdce. Naordinoval nám: Ramil a Prilactone. Když kašel neustupoval, dostali jsme ještě Deoxymykoin. Pes, pudl aprikot, 14 let, celkem čilý, sportovně založený atlet, celý život v pohybu, dlouhé procházky, bez problémů. Vaším distributorem doporučen AniSpir. Zdá se, že se po 4 dnech užívání situace zklidnila, ale není optimální.Záchvaty kašle především ráno. Prosíme odpo, děkuji.

21.05.2013 17:49 Lada Hamplová

uši,žlázy,nohy

Dobrý den,už asi 2 roky řeším u svého 5 letého Vlkodava několik věcí.Nejdelší trvání mají někdy až hnisavé záněty v oblasti tlap mezi polštářky.Ty evidentně svědí,protože si je pes lačně hryže.Dále nás trápí zvýšená tvorba mazu v pravém uchu s tím,že ho to taky musí svědit,protože často třepe hlavou díky čemuž mu na špičce praskají cévky a pomáhá jen fixace ucha.Ucho čistím při větším zanesení tak 1 za 14 dní až 3 týdny,není však ani zarudlé.Poslední dobou jsme také řešili častější zánět análních žláz,který se podařil trochu ukonejšit změnou krmiva.Nejsem v detoxikaci úplný nováček,krmím jen dobrým holistickým krmivem,ale i tak si teď ve výběru vašich přípravků nevím rady.Můžete mi prosím napovědět?Děkuji :-)

13.05.2013 12:15 Petr Burda

Alergie?

Škoda, že tyto informace nemají prodejci, kteří toto zboží nabízí ... Jinak bych samozřejmě koupil jako první AniNevrin ... S tou stravou máte samozřejmě pravdu, ale nerozumím tomu, že v zimním období se veškeré příznaky zcela vytratily ....

10.05.2013 10:48 Petr Burda

Alergie?

Jednoduše řečeno, minulý rok přes letní období alergie zřejmě na trávu apod., svědění, škrábání, zarudnutí kůže na břiše... , přišla zima, vše okamžitě zmizelo... , nyní opět nastoupilo teplé počasí
a vrátily se výše popsané příznaky… Dávkuji, jak je uvedeno, a dodržuji, co je v letáku. Je to teprve týden, takže zatím se nebudu ještě vyjadřovat. Je to preparát na kůži, srst apod.

07.05.2013 10:55 Markéta Pourová

equinní sarkoidy

Dobrý večer,
ráda bych vás požádala o radu s léčbou mladé kobylky. Ačkoli jsem "lidský" terapeut, chtěla bych vás požádat o radu vzhledem k tomu, že jsem doposud na zvířata využívala pouze naše lidské preparáty.

Jedná se o kožní nádorky - equinní sarkoidy. Nevím, zda je možné udělat preparáty přímo pro koně, nebo máme využít preparáty určené pro psy - ty se mi zdají bližší koním než pro kočky. Z nabídky veterinárních preparátů bych využila asi AniNevrin a AniSkin. Je tento postup správný? Nebo byste mi prosím poradil jiné možnosti...

Děkuji vám předem za odpověď.
Hezký večer
Markéta Pourová

06.05.2013 15:55 M.Gillová, 26.4.2013

lupy

Dobrý den,
mám 6 měsíčního papírového golden retrivera a už od té doby, co jsem si ho přivezla domů, máme problém s tím, že má lupy, a těch jsem si všimla až v autě po cestě domů. Veterinář nám dal šampon, kterým jsem ho měla obden koupat, ale lupy má stále.
Krmíme ho značkou Orijen a veterinář mi řekl, že to je dost kvalitní krmivo a nevidí problém v tom, že by měl málo vitamínu atd. Pejsek se mi vůbec nedrbe, je zdravý, hravý, jako by ho nic netrápilo, akorát že, co jeho krok nebo pohlazení, to lupy na zemi i na oblečení.
Ráda bych vás tímto požádala o radu, co mám dělat, abychom se toho už mohli zbavit nebo jen zmírnit. Chtěla jsem s ním chodit na výstavy, ale jelikož od švagra, který má chovnou stanici s kočkami a také měl problém s tím, že kocour měl lupy, nemohl ho ani pořádně vystavit, vím, že to je problém svého mazlíčka předvést. To, že s ním na výstavy nemohu, to už mne tak netrápí, ale když přijde návštěva a mazlí se s pejskem, musím ji dlouho čistit.

Moc vás prosím o radu a pomoc. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Gillová Miloslava

30.04.2013 17:18 Martina Zadinová

panostitida

Dobrý den. Fena německého ovčáka, věk 10 měsíců - bolestivé kulhání na přední noze. Veterinářem byla diagnostikována panostitida, prý s věkem problém odezní. Co byste nám ještě doporučil za kapičky (AniMove již bere)?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25