Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

16.12.2013 19:52 Frantíková Marcela

Škrkavky,zvracení a průjmy

Prosím o radu jak vyřešit problémy našeho psa.Odmalička je krmený vařenou stravou.Do dvou let se často vyskytoval zánět ucha.To už je teď v pořádku.Ale opakovaně se objevuje problém se škrkavkami,jakoby se je nedařilo uplně zničit.Občas má průjem a zvrací.Po dietě na léčbě zase na chvili v pořádku.Je to veselý,moc hodný a nekonfliktní pejsek.Děkujeme předem za radu.

16.12.2013 12:17

Bradavice u psa

dovolujem si Vás poprosit o radu pri riešení bradavíc  vyskytujucich sa
u psíka . Je vhodný postup  preparátmi LiverDren,RespiDren  a Cuti dren,
alebo je potrebné tieto doplnit aj špecialkami pre psíkov.
Až Vám čas dovolí poteším sa odpovedi a Vašimi profesionalnymi radami.
Prajem pekný a príjemný den.

12.12.2013 10:02

Epilepsie?

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. MJám pětiletého pejska. Od března letošního roku trpí epáleptickými záczvaty. Při veterinýárním vyšetření mu byla diagnostikována jeěště displasie a snížená fce štítné žlázy. Užívá Phenemal, euthyrox a Alavis. mohu mu podávat vaše přírpavjky AniUrin, AbniNevrin, AniMove a AniDigest? Nechala jsem si je připravit ve formě sirupu, ale je na nich návod k užívání s původním složením s alkoholem. Pejsek váží 17n kg a má 1 - 5 záchvatů v intervalech přibližně 14ti dnůp.
Děkuji za odpověď
S láskou A. K.

03.12.2013 10:45 jan

oči

Na očích kočky se objevila dost tlustá blána. Má je do 1/3oka.

29.11.2013 15:34 Lucia Lettenmayerová

leukémie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký preparát na podporu léčby při leukémii - prý agresivní verze. S pejskem chodíme každý týden na chemoterapii + dostává cytostatika. Byla nám doporučena homeopatika - pilulky - na podporu imunitního systému, jméno teď nevím, recept je v lékárně. Můžete ještě doporučit něco z Vašich výrobků? Děkuji předem mnohokrát za každou radu.

26.11.2013 11:41 Lenka Gorecká

Kožní atopie

Dobrý den, byl by vhodný některý z Vašich preparátů mou fenku, která má kožní potíže? Je atopik se svědivostí zejména kolem bradavek a na hlavě. Má suchou kůži, nejvíce je to vidět kolem očí (brýle). Cca 5x do roka má zánět v uchu, převážně v levém. Líže si tlapky, kde je někdy přítomná plíseň (pak to potíráme vodičkou Mykodecidin). V relativně dobrém stavu se daří ji udžovat díky dodávání omega 3 a 6 kyselin, kortikoidy tedy nebere. Někdy jsou nutné podat lokálně (Prurivet), když je svědivost tak velká, že by si místo rozdrápala. Paradoxně se mi jeví, když jí podám něco na podporu imunity (např. betaglukany..) stav se zhorší.... Jinak je temperamentní, žravá, trávení má bezvadné. Krmím převážně kachnu, koninu, makrely, sledě, drštky (čerstvé maso), ale nepřipadá mi, že by měla alergii na nějakou složku potravy. Děkuji.

23.11.2013 19:35 Eva Semecka

zdurele polstarky na prednich tlapkach

Kocour, žije doma, začal kulhat na levou přední tlapku. Ma lehce natekle polštářky. Nevim proč. Na veterine se ptali, jestli se nespálil, na nějakou chemii..... Nic z toho nepřipadá do úvahy. Dali mu injekci proti bolesti, kulha méně. Ale to neřeší příčinu. Rikala jsem si, jestli to není nějaká alergie.... Ale na co? Jsem bezradna.........


Ragdoll
5 let

22.11.2013 08:48 Lenka

Občasné zvracení po napití vody

Dobrý den, moje fenka má v posledních týdnech problém s občasným zvracením po napití se vody. Jednou za 2-3dny se napije a pozvrací. Vyzvrací většinou vodu se zbytkem (různě potrávená) stravy. Není to pravidelné ale za poslední týdny se to opakuje. Napije se a pak za chvilku se pozvrací. Jinak je vpořádku, veselá hravá.. Díky za odpověď

18.11.2013 17:39 Langová Ivana

Výtok z genitálií

Dobrý den,chci se zeptat co můze být příčinou výtoku sv.hnědé barvy,hustotou jako kondenzované mléko u kočky.Výtok je stálý a kočka ho olyzuje.

14.11.2013 19:18 Věra Fryaufová

Otoky , kulhání, pravděpodobný nádor

Fenka RR, cca tři týdny potíže , kulhání, bolestivost na došlap, otok. Léčena na zánět. Stav se po třech týdnech nezměnil. Dnes provedena biopsie , cituji předběžná výrok veterináře MVDr. Snášil nám předběžně řekl, že podle vzorku a RTG snímků (které dělal podruhé - holenní kost se podstatně zhoršila, při prvním RTG byla kolena pouze asymetrická, včera už bylo vidět, že nádor postupuje, na snímku byla viditelná i kostní vlákna) to tipuje na zhoubný nádor. Teď záleží, co ukáže histologie... Vím že asi moc šancí není, ale každá pomoc pro fenku stojí za to , lze aplikovat nějaký preparát ? třebas jen pro to aby vše lépe snášela . Děkuji za odpověď.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25