Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

16.01.2014 18:21 Míša

doba užívání

Dobrý den, v současnosti užíváme u našeho kocoura přípravky AniDigest a AniNevrin. Jeho stav se výrazně zlepšil. Chtěla jsem se proto zeptat, jak dlouho mu mohu tyto preparáty podávat. Na příbalovém letáku je uvedená doba 1 měsíc. Mohu tedy v kůře pokračovat dál nebo jí mám přerušit, např. na 14 dní a pak přípravky zvířeti znovu nasadit? Děkuji předem za odpověď.

14.01.2014 14:47

Zvracení u psa

Dobrý den, ráda bych požádaloa o pomoc pro naši 2 letou fenku. Přes měsíc nám k ránu zvrací žaludečníé šťávy. Dostala již dvoje ATB, na endoskopii ji cizí těleso v žaludku nenašli. Pouze mají podezření na reflux, žaludeční sliznice je podrážděna, pokryta petechiemi. Byli jsme s ní i na infuzích, proptože vůbec nechce pít vodu. Už měsíc je na gastro-kopnzervách ID  - Hills, mixovali jsme ji rýži a kuřecí, ale dostala průjem a vyzvracela. Jsme nyní zpět na konzervách, které ji ředíme vodou. Užívá nalačno Helicid a tablety proti zvracení Degan. Od Vaší spokiiojené pacientky jsem na Vás dostala kontakt. Zhubla již 3 kg.

13.01.2014 09:00 Kamila

tvrdý spánek

Dobrý den, Můj pes je aktivní,chuť k jídlu mu nechybí. Ale když spí někdy se dostane do takové fáze,že je hrozný problém ho vzbudit. Hlasem to nejde. Na to nereaguje a už je nahluchlý. Je normální,že Ikdyž mu do něj strčím, nebo ho musím budit silnějším dotykem a mluvit na něj tak se nevzbudí? Vždycky se bojím, že je mrtvý. Děkuji za objasnění.

12.01.2014 14:26 luboš knotek

škrábání

dobrý den. naše fenka se začala stračně škrábat na hřbetě a krku . napřed měla zarudlé skvrny a pozdeji malé stroupky .vet ji dal kortikoidy na škrábání ale moc to nezabralo .ted už má od škrábání vypadanou srst a škrabe se neustále.

12.01.2014 11:20 Alena

kašel u psa

Dobrý den, pane doktore, už asi půl roku se mému psovi zhoršuje kašel (jde spíše o takový suchý kašel s dávením). V současné době dostal od veterináře léky na srdce - Benakor (byla mu zjištěna mírná šelest) a také antibotika Enroxil (to vzhledem k tomu, že je prý pes zahleněný). Chtěla bych Vás poprosit o radu - já sama raději užívám přírodní produkty a tuto cestu bych chtěla volit i u svého zvířete. Děkuji Alena

02.01.2014 18:48 Martin Mazna

ochrnutí pravé zadní nožky

Dobrý den,naše celá rodina s úspěchem používá přípravky Joalis a nyní prosíme o radu zda pomohou naší fence.Dle závěru vyšetření u veterináře trpí výrazným zmnožením vazivové tkáně v okolí nervového kořene na pravé noze.Ráno je fenka aktivní,ale během dne již nožku šetří a večer jen kulhá. Děkujeme a těsíme se na Vaši odpověď.

31.12.2013 08:14 Erzsebet Tundik

Bledder and Urinary sands-crystals(struvit, cistine) - some in Kidney, too

I noticed that appeared Joalis Animal.Being animal lovers(vegans) and having one yorkie and two cats adopted our cat male neutered unfortunately had kidney sand and saw that there urinar tract.The Problem was somehow remedied by allopate methods , urinary catheter , wash , now with urinary medications , cranberry , food, and keeping the pH optimum , but cut back then. I know that all diseases should be treated holistically and preventive and not just " appearances " , kidneys are stress and fear ..being fearful cat ( neutered males I know have a greater predisposition ) but we consulted already 8 doctors ... ( each with his nutrition and his own opinion ) some said that they found in the same proportions in cats sterilized and non- sterilized those . Honestly, I have lost total confidence in veterinary allopatic medicine. My question is if somehow know how to buy Joalis Animal, and if there is for them a measure which may give and know that if they go together or not .... (I know from personal experience how few problems we looking lady most appropriate by measuring electroacupuncture give the best results and occasionally some cannot be take with other various Joalis or aliments ) How do animals ? If there is someone I can consult in this regard ?What should i give HIM from Joalis? Thanks You Very much, Happy New Year!

27.12.2013 20:30 Eva Čmolíková

opakující se abscesy

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. U mého 6tiletého německého ovčáka přetrvávají problémy s opakujícími se abscesy. Vyskytují se pouze mezi 2. a 3. prstem na obou předních tlapách, roční období nemá na výskyt vliv, nejsou velké,nevadí mu v pohybu a nevypadá,že by byly bolestivé,ale rozlízává si je. Zkouším zelenku,fialku,zmírní,ale nevyřeší trvale, po čase objeví znovu. Veterinárně by se to řešilo za pomoci užívání kortikoidů, tomu bych se chtěla vyhnout. Možná spolu souvisí nebo jsou to dva samostatné problémy, ale pes má od mala náchylnější trávení (může souviset i s temperamentem, je trochu "zrychlený"). Je na vařené stravě, krmitelnost výborná (až moc),ale vidět to na něm není. Na veterině jsme kvůli občasným zažívacím problémům dělali rozbory krve,vše v pořádku,testovali jsme slinivku,taky v pořádku. Předem děkuji za případnou radu a doporučení některého přípravku.

20.12.2013 13:25 Tereza

FIP, FIV,

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké přípravky by jste doporučila na kočičí nemoci typu FIP či FIV. Je u těchto nemocí šance na úplné vyléčení?

17.12.2013 12:44 Ivana Židková

Nárazové zrychlené dýchání

Dobrý den.Veterinární diagnosa zní dilatační kardiomyopathie a zvýšená hladina kalia.Projevuje se to častým zrychleným nárazovým dýcháním. Vím, že stahuje moje emoce, ale to neumím zatím změnit, potřebuji aspoň ulevit Ajdě. Na lécích enap 2x5mg denně a 100 mg karvisanu 2x denně je zlepšní.Navíc má zduřené mléčné žlázy a je již po částečné mastectomii před 3 lety- byla to benigní záležitost.Má i zhoršený sluch.Vím, že je starší, ale chtěla bych ji ulevit. Děkuji za odpověď.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25