Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

06.05.2014 10:31

Detoxikace psa

Dobrý den, pane doktore, ráda bych se poradila, zda je možné nějak posílit imunitu u 14letého pejska. Pejsek má poranění na pravém oku (eroze rohovky), které se po 2měsíční léčbě nelepší. Pejskovi byly po dobu léčby podávány několikery antibiotické kapky, na 14 dní mu oční specialista přišil třetí víčko, aby oko bylo chráněno a lépe se hojilo. Ani po 14 dnech však nedošlo k výraznému zlepšení. V současné době dostává Tobrex (antibiotické oční kapky), SensiVit (zvlhčující kapky) a dnes jsme dostali navíc Alavis (Enzymoterapie). Dále dostává na radu veterináře 14 dní ½ vitaminu C a vitamin E. Z Joalisových kapek kapeme 14 dní Imun, OkulaDren a LiverDren. Dle vyjádření specialisty je největším problémem stáří pejska a s tím související snížená imunita. Můžeme léčbu ještě něčím doplnit, abychom imunitu posílili? Předem velice děkuji za radu.

06.05.2014 10:30

Detoxikace psa

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na detoxikaci svého pejska, nyní je jí 11 let. Je od narození alergik, měli jsme problémy s ekzémy. S veterináři jsme zjístili, že příčinou je alergie na kuřecí a vepřové maso a hlavně mouku. Teď jíme jen doporučené krmivo jedné značky a zhruba půl roku jsme v pohodě, ale nyní se ekzém zase ukázal, a to silněji než kdy dřív. Trápí ji to hlavně pod předními packami a na břichu (tvoří se takové stroupky, které později při roškrabání hnisají). Zhruba před třemi měsíci nám veterinář zjistil i šedý zákal v jednom oku, řekl, že operace vzhledem k jejímu věku je bezpředmětná :-(. Prosím, poraďte mi, co s tím? Jestli detoxikací zkusit a jak postupovat. Nechci jí ještě více přitížit. Děkuji předem za pomoc.

06.05.2014 10:19

Lupus u psa

Dobrý den, pane doktore. Psala jsem vám ohledně lupusu u psa. Slezly mu drápy. Nasadila jsem Cortex 2 lahvičky. Drápy jsou nyní stabilizované - zpevněné, ale nové zatím nerostou. Ale na spodní straně ťapek se mu dělají jakoby puchýře. Když jsem ho propíchla, je v tom krev. A dělají se stále dlaší. Nasadila jsem Cutidren, Respidren a Antivex, ale bez výsledku. Můžete prosím poradit?

06.05.2014 10:18

Homeopatika

Vážený kolego, prosím o typizaci homeopatik, zvíře je z důvodu Demodexu v dlouhodobě léčbě ivermectinem a jeho deriváty, v krátké době byly podávány ATB i kortikoidy, ráda bych stabilizovala vnitřní prostředí zvířete, a pokud by bylo možné odstranila pruritus, který nám přetrvává.

10.04.2014 19:50 Jitka Plachá

Detoxikace?

Dobrý den, pořídila jsem svému téměř dvouletému pejskovi váš přípravek AniMet. Druhý den po užívání měl velmi silný průjem, který přecházel od tmavě hnědé, červeno-fialové až k nažloutlé barvě. Tento stav trval jeden den, než se úplně vyčistil. Druhý den už byl zase veselý a normálně přijímal potravu. Chci se zeptat, zda se jedná pouze o detoxikaci nebo můžou být nějaké problémy v trávicím ústrojím. Děkuji

05.04.2014 18:29 Lucie

Headshaking syndrom

Dobrý den, chtěla jsem se poradit jaké preparáty bych měla pořídit mému koníku, který trpí headshaking syndromem? Trvá to už 4 roky a zhoršuje se to. Koník zběsile háže hlavou nahoru a dolů, frká a tře si nos o vše co vidí. Navíc sebou hodně škube, jakoby dostával elektrické impulzy do nosu. Velmi rychle dýchá i v klidu a rychle se přehřeje.Vypadá to, že to hodně bolí, koník má zabalenou hlavu a snaží se schovat nos, kde se dá.Momentálně samozřejmě v klidovém režimu,24/7 (seno, oves a granule cca 2kg na dávku ráno večer) V únoru jsem mu podávala Analerg, ale zatím bez výsledku. Momentálně podávám Aninevrin, ale nevím, jestli to je to správné. Hlavně mě trápí to přehřívání, které na to má velký vliv a pokud je méně jak 10 stupňů tak je najednou bez příznaků, což je velmi divné. Děkuji mnohokrát

14.03.2014 08:30 Martina

Demodex

Dobrý den, lze preparáty Animal řešit problém - demodex (parazitální onemocnění kůže) u psů? Děkuji.

13.03.2014 09:38 Soňa

Rydrychová

Dobrý den, máme poníka, dcera 9 let na něm začala jezdit před půl rokem.Byl plachý a nedůvěřivý.Doufali jsme, že se to časem urovná a zvykne si na nové prostředí.Poník je velmi citlivý a lekavý, ale hodný na ošetřování, není zákeřný.Na strach reaguje zběsilím útěkem, což s dítětem na hřbetě je dost nebezpečné, dcera si ho velmi oblíbila, tak jsem se chtěla zeptat, jestli váš přípravek je vhodný i pro tak velké zvíře, váží cca 200kg.Hlavně jsem se chtěla zeptat, jak je to s dávkováním a podáním preparátu,vzhledem k velké váze oproti pejskům.Vzhledem k tomu, že dcera trénuje celoročně,využívá krytou halu, vypozorovali jsme, že poník je ve větším stresu právě v uzavřeném prostoru.Předem děkuji za odpověď.

13.03.2014 09:36 Renata

stafylokok, zánět uší

Dobrý den, mám dotaz ohledně mmámina pejska Maxíka. Když jsme si ho jako štěňátko brali, měl nějaký nález na plicíh - přeléčeno antibiotiky - a bylo to docela dobré. Po čase začal trpět na záněty uší - to bylo také několikrát léčeno antibiotiky, na chvíli byl pokoj, pak se ale vše vrátilo. K tomu se časem přidaly kožní potíže - na kůže se mu dělaly takové jakoby vřídky, které pak zaschly, Maxík se neustále drbal a měl boláky na více místech rozskrábané do krve. Na naší žádost byl proveden rozbor krve a zjištěn stalokokus aureus - také léčeno různými antibiotiky - ale vždy pouze byl klid jen na chvíli. Za 1 rok má vždy pak 2 - 4 antibiotiky buď kvůli uším nebo kůži. Občas trpí na střevní potíže (zácpa) a křeče do oblasti břicha. Krmem je 2x denně ( granule + vařené kuřecí maso,mrkev, rýže, nebo kapsička). Občas dostane od paničky pamlsek nebo salám) Když nemá žádné obtíže, tak je velice hravý, veselý a celkem vitální pejsek. Tímto bych se Vás chtěla zeptat, zda by mu mohly nějaké vyrobky Joalis pomoci, a konkrétkě které? Případně zda byste mohla poradit něco ohledně stravy?

13.03.2014 08:18 Jana Jiráková jana.dolany@seznam.cz

prostata,zadní končetiny

Dobrý den.Pejsek byl celý život zdravý.Teď už asi rok neudrží moč,učurává,pejska máme v bytě,tak že jediné řešení jsou plenky.Teď po tom 13 roce už jsme byli 2x na veterině.Poprvé v lednu,viditelná krev moči,zánět močových cest,mírně zvětšená prostata,i špatně chodil na stolici,musel hodně tlačit.Vet. naordinoval ATB,po dobrání zlepšení,stav stabil.Začátkem března podobné problémy,stopy krve v moči( okem neznatelná),opět hůře chodil na stolici a k tomu se přidala ještě bolest v zadní levé noze,jako by ochabla,pejsek nám začal mírně pajdat a i knučel od bolesti.Vet.udělal potřebná vyšetření i rentgen zadních nohou,snímek v pořádku úměrně k věku,žádné nálezy nenašel.Opět jsme dostali ATB a léky od bolesli.Pejsek se nikde nezranil,tak Dr usoudil,že by vše mohlo souviset s tou prostatou.Stav se mírně zlepšil,ale stále to není ono.Poslední týden má pejsek i dost suchý popraskaný čumák,mažeme vazelínou,tak je to trochu lepší.A je takový unavený.Chtěla bych u pejska podpořit imunitu a i jeho celkový zdravotní stav.Můžete mi prosím poradit,který z vašich přípravků by mu nejlépe vyhovoval?Předem děkuji za váš čas a vaši odpověď,případně i na nemjl.Jana

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25