Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

26.06.2014 19:41 Radka

nehojící se zlomená noha

Dobrý den, máme pejska po urazu(sražen autem, zlomená přední noha . Byl operován v noze má implantát a šrouby. Byla zjištěna infekce a po dvou měsích kost není srostlá dostatečně. Po celou dobu bere antibiotika(entizol). Na nohu napadá. Dávám mu kapky animove. Můžete prosím poradit co jiného dát, aby kost srůstala a infekce zmizela, aby nemusel brát antibiotika?. Rovněž je neustále rengenován, což si myslím, že není také dobré. Je možné naoridinovat nějaké kapky, které by zmírnily negativní účinky rengenu? Moc děkuji

25.06.2014 07:51 Janovská Michaela

Artróza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak by mohl zlepšit výrobek AniMove artrózu? Naši osmileté fence labradora byla diagnostikována artróza 4.stupně na obou kyčlích. Zatím bez větších obtíží chodí, běhá, ale musí brát lék Trocoxil proti bolestem. Moc děkuji za odpověď.

09.06.2014 11:51 Šuriková

slintání psa

Již 3tydny slintá,měl spadlý koutek,občas padá na stranu,odmítá granule.Co s ním máme dělat?Veterinář řekl,že je v pořádku.

03.06.2014 20:18 Tomáš

Šedý zákal a problémy s kůží

Dobrý den pane doktore, rád bych se zeptal, jaké preparáty použít pro mého pejska. Má citlivou kůži, že všechna krmení musí být označena sensitive, jinak se začne škrábat. Nyní mu začal i šedý zákal, lze ho zmírnit či odstranit prepáraty? Třeba OkulaDrenem? Dále už má problémy s klouby, že se častěji protahuje a lupe klouby. Občas se stane, že se přejí pamlsků a potom večer zvrací a nebo má druhý den průjem. Dále má sníženou funkci štítné žlázy. V poslední době měl i hodně klíšťat, tak jestli případně mu podávat i Spirobor? A k tomu případně jaké další prepáraty? Je možné změřit hodnoty a najít mikrobionální ložiska i pomocí EAV přístroje? Děkuji strašně moc za jakoukoliv radu.

03.06.2014 11:23 Marie Černošková

na zahradě zůstala cca 15 minut úplně bez pohybu ležet

V sobotu nám fenečka,která je abnormálně živá, zůstala ležet na trávě zcela apatická na naše volání, nebyla schopna pohybu, držele jsem ji v náruči a myslela jsem ,že umírá. Vůbec se nehýbala,měla zavřené oči a když jsem ji zvedla víčka, viděla jsem jen bělmo. Po delším čase jsme ji dali do pusy trochu mléka, pak ho sama začala pít a pomalu asi po 15 minutách už reagovala a přešlo to, přesto byla unavená a večer celý prospala. Teď je opět veselá jako dřív a nic ji nechybí. Co dělat, kdyby se situace opakovala. Je snad možné, že ji třeba něco píchlo, nebo snědla nějakou rostlinu,kytku? Křeče neměla, nezvracela,stolici normální. Děkuji Vám za odpověď a radu. M.Černošková

17.05.2014 13:33 Aneta Dufková

Separační úzkost

Dobrý den, právě jsem u Vás na základě doporučení objednala ani nervin, doufám, že přípravek opravdu pomůže. Chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s aplikací tohoto přípravku na separační úzkost, za jak dlouho přípravek začne působit, jak dlouho se má užívat (předpokládám, že asi pořád, vzhledem k tomu, že se nejedná o jednorázovou psychickou potíž), také by mne zajímalo zda je schopen příznaky odstranit zcela. U nás se jedná opravdu o rozjetou psychickou nemoc, kdy jsem vyzkoušela již vše a mvdr. Žertová feně již předepsala antidepresiva, která ji ovšen nechci feně. Doufám stále v jiné řešení. Děkuji Vám za Vaši případnou odpověď a informace, které by mi mohly pomoci k řešení tohoto problému. S pozdravem Aneta Dufková

06.05.2014 10:35

Léčba fretky

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu při léčbě fretky. Po prodělané bakteriálni infekci Proteem Vulgaris má dle laboratoře "horší trávení tuků a bílkovin". Po léčbě antibiotiky dostávala preparát ATB, po čase Metabol, Metabex (nevím, zda pro zvíře vhodníé) a dle Vašeho staršího příspěvku Nodegen na metabolismus. Zatím nedošlo k žádné změně, je na diete, ale protože se jedná o mladé zvíře, ráda bych mu pomohla. U fretek není v literatuře popsáno, že by tato bakterie dokázala poškodit slinivku nebo jiný orgán tak, aby vznikla porucha metabolismu. Domnívám se, že by se mohlo jednat o imunitní poruchu (byl před rokem očkován). Již jsem v minulosti zjišťovala u Mgr. Vilánkové možnost preparátu přímo na očkovací látky fretek, tak nevím, zda si jej nechat vyrobit? V nejbližší době budou provedena další vyšetření, abychom vyloučili, zda není poškozen nějaký orgán nevratně. Za jakoukoli radu, jak postupovat, děkuji.

06.05.2014 10:34

kůň - headshaking

Muj kun, jako rada dalsich po celem svete, trpi tzv. headshaking syndromem. Projevuje se prudkym vertikalnim hazenim hlavy, prudkym skubanim hlavy (jako by ho pichla vosa), celkovou nechuti a apatii. Kun je pri zachvatu prakticky nejezditelny, nektere pripady hovori az o psychotickych stavech z bolesti. Zhorsuje se v pylove sezone, horku, namaze, stresu nebo vetru. Kun take byva citlivy na prudke svetlo. Je to zahada pro veterinare. Mnoho homeopatu se shodlo, ze je to od kazdorocni vakcinace na chripku (nebo i dalsi) a je to tak silne autoimunitni onemocneni. Jake prepraty byste doporucil?

06.05.2014 10:33

Bradavice u psa

Minule jste mi odpovidal na dotaz ohledne "zvirecich" kapicek. Nase 10leta fenka ma pribyvajici bradavice okolo tlamy. Vzdy ji jednu znicim potiranim preparatem Fytosan od ATOKu a dalsi se vzapeti ukaze. Prosim, napadlo by Vas, co muze za tyto bradavice? Zkusila bych ji kapat nejake prep.zatim "lidske" a uvidime... Jeste k tabletam, ktere jsou ve fazi "schvalovaci". Jak budeme zviratum promerovat urcity zatizeny organ? Mimo jine, mam kosmetickou klientelu, kterou ted osetruji "Joaliskami" a vysledky jsou uzasne. Pleti zakaznic se vylepsuji a nejenom to :-) Diky za to, ze jste tuto metodu objevil!

06.05.2014 10:32

Leukémie u kočky

Jaké preparáty mám podávat 4leté kočce, byla jí zjištěna leukémie. Dávám LiverDren, OsteoDren, Optimon, Cranium. Jsou tyto preparáty vhodné, případně, co byste ještě doporučili?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25