Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

02.12.2014 20:40 Gabriela

škrábání

Dobrý den pane doktore, naše fenka Rita se škrábe od té doby, co jsme si ji přivezli jako štěně. Škrábe se hlavně po tlamě, v uších a na hrudi, kůži má v pořádku, žádné parazity nemá, veterinář po těch letech hledání předepisuje už jen kortikoidy -Prednison v tabletách, ty zabírají, ala my ji je nechceme dávat pořád. Když ji je přestaneme podávat, tak se ji to do týdne vrátí. Co se týče stravy tak od samého počátku barfujeme, jinak je Rita v pohodě, jen je někdy trochu bojázlivá, ale i to kortikoidy řeší. Je určitě citlivá na toxické látky, při smogu se ji to zhoršuje, mnohdy se škrábe i z psychických důvodů. Mívá zarudlé bělmo, ale pokud jí podáváme kortikoidy, má bělmo bílé. Je nejmenší z vrhu. Porod proběhl císařským řezem, po probuzení z narkózy, fena matka – 2 štěňata ušlapala. Má 10-11 kg, je podměrečná oproti fenám, které mají i 16 kg a více stejné rasy. Poradce máme, s manželem preparáty užíváme, v posledním vydání Info jsme se dočetli o preparátu AniNevrin, budeme rádi když nám poradíte, moc nás trápí, že naše fenka takto trpí.

19.11.2014 20:58 karla čermáková

imunitně zprostředkovaná polyarthritis

dobrý den,pes začal kulhat po oč.vakcíně na přední packy,rtg neerozivnízměny obou karpálních kloubu,léze na humeru ramen kloubu,snížená viskozita mezi klouby,mírná sediment.moče bílé krvinky lehce nad normu,velká prostata,udajně prodělaný zánět moč měchýře a borelioza.vet chce nasadit kortikoidy,mužete prosím doporučit nějaké kapky které pomohou?děkuji moc za odpověd

12.11.2014 17:31 Kmeťová

počůrávání fenky

dobrý den reaguji na vaši odpověď na dotaz ze dne 11.11.2014 můj e-mail : 1974p@seznam.cz fenka váží 8-10kg váha jí kolísá tak bych se chtěla zeptat na doporučené dávkování vámi doporučených přípravků. pan doktor nám řekl že se jedná o špatnou funkci ledvin ledviny prý nepracují na 100%. zatim nám doporučil pouze přípravek PROPALIN, který by měl pomoci hlavně na to počůrávání ale ty kožní problémy jsou pravděpodobně prý spojené s těmi ledvinami ale nic nám na to nedoporučil.moc děkuji za radu a informace

11.11.2014 21:05 Kmeťová Pavla

počůrávání fenky

dobrý den chtěla bych se zeptat: naše fenka se začala počůrávat, má pořád žízeň a zhubla a vystoupla jí páteř. také se jí začala loupat kůže na zádech jako kdyby měla lupy. prý to vypadá na špatné ledviny.

06.11.2014 13:00 Martina

Analní žlázy

Prosím o doporučení vhodného řešení pro opakující se záněty analních žláz/váčků. Děkuji.

03.11.2014 13:45

Zánět dělohy

Není kastrovaná a má potíže asi už půl roku, co když je to zánět dělohy. Ostatní kočky máme kastrované, takže tyto potíže neznám a ani mne nenapadly.
Příznaky:někdy je umazaná pod ocáskem, myslela jsem, že je to od stolice ( občas má řidší stolici), ale není, pořád se olizuje, chce být čistá. 
Kočičce jsem začala dávat od Boironu kuličky Borax, AniNevrin, AniUrin, po dvou dnech  nastalo zlepšení. Začala se zavírat, už tolik nešpinila, a začala si zase hrát, a dovádět s ostatními. Vypadá jako zdravá, jen se občas myje. Sedí s námi u tv, a nechodí do samoty. Strava se skládá z granulí Orijen, a Artemis, a denně dostává konzervy gourmet a kočíčí bonbony. Občas syrové drůbeží masíčko, ale málokdy.Možná by tyto problémy vyřešila kastrace, proti které jsou ochránci zvířat, a dokonce už já také.

26.10.2014 10:24 Jana Smolíková

selhávání ledvin

Dobrý den, mému kocourkovi selhávají ledviny, max. hodnoty překračuje o 200 %, ale zatím žije. Bolesti nemá, je přiměřeně aktivní svému věku. Dlouhodobě užívá léky: Semintra, Ipakitine, Ranisan a protože v současnosti hodně málo jí, tak doplňkově i pastu Calo-Pet. Mohlo by mu pomoci prodloužit život užívání kapek "Ani Urin"? Děkuji za odpověď. Jana Smolíková

23.10.2014 17:23 Vostrá Dana

Záchvaty epilepsie

Dobrý den pane doktore, je možné podávat naší labutěnce AniNevrin a Aniskin? Nemáme s těmito preparáty žádnou zkušenost a zvěrolékař nám není schopen odpovědět. V červenci 2014 se během 2 dnů objevilo celkem 8 záchvatů, pejsek byl bez vyšetření medikován Phenaemalettenem 0-0-1. Přesně za 2 měsíce se opět objevily 4 záchvaty během 2 dnů. A nyní po měsíci se objevil další záchvat. Medikace zůstala po celou dobu stejná. Od počátku podávání léků se pejsek nadměrně drbe. Nemůže to být nějaká reakce na léky? Děkuji za odpovědi.

20.10.2014 18:05 Jana Tůmová

kůže, prostata

Dobrý den,náš pejsek kapal na jaře Aniskin (na silnou Pyodermii pod krkem a v třísle), nyní se vyrážka opět objevila, co s tím? Dále mám dotaz na prostatu:nynější velikost 5,2x3,4cm ne zcela homogenní konzistence s malými cystičkami,prosím poraďte.Děkuji Tůmová.

20.10.2014 17:58 Jana Tůmová

játra

Dobrý den,vzhledem k tomu, že sestra našeho pejska měla diagnostikovaný Cushingův syndrom a zemřela na CA lymfatických žláz, jsme nechali odebrat krev a poté 2 roky užíval Simepar.Krev z 16.10.2014 ALT(cca 2),ALP(35,59).Nyní užívá B-komplex a Flavobion.Potrava-granule Trovet-hepatic.Klinicky bez příznaků.Děkuji.Tůmová

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25