Joalis > Poradna
Joalis

Poradna


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       

Problém/Anamnéza

Vaše jméno *

Problém *

Zvíře *

Pes Kočka Ostatní:

Plemeno

Věk

Kategorie

Váš dotaz *

Doplňte do pole výsledek: - =

29.07.2016 00:37 Jana Pálková

pravdepodobne epileptické záchvaty, zdurené lymfatické uzliny, dýchavičnosť a svrbenie koze

Dobrý deň, náš pes dostal 2 krát (mesiac po sebe) pravdepodobne epileptický záchvat. Bol na vyšetrení, kde mu zobrali krv a povedali že výsledky sú v norme a dali mu len vitamíny a železo. Taktiež mu zistili zväčšené lymfatické uzliny, ale neriešili to. Okrem toho sa psík zadýchava a v poslednej dobe sa škrabe na bruchu. Má tam biele a na niektorých miestach tmavé lupiny. Prosím o radu ako mu pomôcť. Ďakujem.

15.07.2016 09:54 Lucie

Opakující se schvácení kopyt

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké přípravky mohu podávat kobylce při schvácení kopyt? Tento rok je schvácena již po několikáté i při chudé pastvě a přísné regulaci krmení. Zátěž žádná. Krmena pouze senem, momentálně v boxe celý den, vzhledem k těžkému schvácení. Děkuji

14.07.2016 21:03 Vlaďka Studená

odčervení

Dobrý den,máme doma štěně yorkšíra, několikrát jsme ho odčervovali a stále má ve stolici vajíčka škrkavek.Veterinář doporučil kapky na kůži advocate, chci se zeptat zda je i nějaká přírodní cesta jak štěně odčervit. Předem děkuji za odpověď.

14.07.2016 10:56 Zuzana Macečková

krev v moči

Dobrý den, naše osmiletá fenka už druhým rokem při druhém a dalším močení (při každém venčení) má v moči krev. Vybrali jsme Ani Urin, bereme Ani Digest, ale nic nepomáhá. Nezdá se, že by jí to nějak vadilo, možná je unavenější, ale přičítáme to i věku. Děkuji za radu.

05.06.2016 15:41 Kůrková Zdenka

lehce zakalené a přivřené oko

Dobrý den,mám k Vám dotaz ohledně fenečky,která má problém s okem.Oko má lehce zakalené,přivřené a dost slzí.Podobný problém měla již před nedávnem,ale na druhém oku.Veterinář nám napsal mast Floxal,protože tytéž kapky nemůžeme vpravit naší fenečce do oka,protože je velmi živá.Byla přeléčená antibiotickou injekcí před 10dny.Tímto bych Vás moc prosila o nějakou radu a pomoc,které Vaše kapky mě doporučíte na léčbu.Předem děkuji za odpovědˇa přeji Vám hezký den.

29.05.2016 08:38 Lenka

detoxikace

Dobrý den, náš pejsek nemá žádné problémy. Jen jsem se chtěla zeptat, zda je vhodná preventivní detoxikace přípravky Joalis? Pokud ano, v jakém pořadí? Děkuji Lenka

25.05.2016 14:52 Vlasta Tlamsová

detoxikační projev

Dobrý den. Já bych se prosím chtěla zeptat. Na Vaše doporučení potíráme naší fenečce diamino,no-bac,uni-urin a ani-met. Už od loňského podzimu ale musíme neustále detoxikaci přerušovat. Vždy se ji masivně osype bříško a kolem kořene ocásku,kde ji to hodně svědí a intenzivně se škrabe až do živého vykousávání.Vždy po přerušení detoxikace vše ustane.Aplikujeme už jen na 2kapky od každého preparátu,ale je to stejné.Chtěla jsem se zeptat,kde může být problém? A jestli to lze doplnit a řešit nějakým dalším detoxikačním preparátem/?/ Děkuji moc za odpověď.

14.05.2016 21:06 Lenka Kramářová

bakteriální zánět, na který zabraly ATB jen částečně

Dobrý den, potřebovala bych podat antimikrobiální preparát koni, ale nevím, jestli zvolit variantu pro kočky či pro psy a jak zvolit dávkování. Také nevím, jestli raději zvolit vnitřní podání, když kůň pořád něco okusuje, přežvykuje apod., nebo volit kožní podání. Na noze má otevřenou ránu, nevím, zda je možné kapat tam, zda to neublíží? Děkuji za odpověď, 

12.05.2016 14:05 Petra Milostná

chronicka vaskulitida

Existuje lek na chronickou vaskulitidu? Ma ji na cumacku-neco vdechla a nez nam dr. zjistili co to je, uz byl problem na svete.. pres zimu to ma bez vyraznejsiho otoku. Od jara ma bouli, ktera nateka, obcas splaskne. Vlivem podrazdeni ci vyssi teploty.. z cukacku nic netece. Poradite mi co s tim?

01.05.2016 19:37 Nataša Strejcová

žlutá řídká stolice

Dobrý den, kočička už má přes měsíc potíže co se týče stolice. Začala žlutým průjmem, který ustal po dietě vařené kuřecí s mrkví. Jelikož neměla stolici během diety celé 4dny, navštívili jsme veterinu kde dostala FortiFlora pytlíčky na posyp žrádla. Stolice měla pak dva dny pevnější tvar, ale třetí den opět řídká žlutá, která přetrvávala. Při výtěru zjištěny Klostridie, brala Stomorgyl2 10dnů a Diarsanyl pastu. Začala zanechávat místy po bytě maličké bobečky. Stolice přetrvávala sice vytvarovaná, ale mazací žlutá. Po dalším výtěru klostrídie už nenalezeny, dostala opět FortiFloru na posyp. Dva dny stolice pevná, vždy jen zakončení dožluta. Dnes měla jen pevný hnědý začátek stolice a zbytek opět řídký žlutý ranec. Po celou dobu je krmena jen granulemi a paštikou Specific na gastro problémy. Vždy když si myslím, že se stav zlepšuje tak se to pokazí. Začínám z toho být zoufalá. Můžete mi pomoci? Děkuji Vám.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25