Joalis > Poradna
Joalis

Kočka


Vážení chovatelé,

do naší rubriky Poradna nám pište dotazy týkající se Vašeho nemocného zvířete. 
MUDr. J. Jonáš nabídne možnosti řešení problémů díky našim informačním ve-
terinárním preparátům. Své dotazy vepište do formuláře, který  je uveden na této stránce.
Je velmi důležité podat co nejvíce informací, týkající se problému. Případně po-
psat i anamnézu sdělenou veterinářem, léky, které mu byly předepsány.

Doporučujeme podívat se na nadpisy jednotlivých odpovědí, kde by mohl být Váš problém již zodpovězen nebo do Veterinárního Vademecu. 

Děkujeme!
Vaše dotazy budou zároveň zobrazeny na našich facebookových stránkách.                                                                                                       
25.05.2016 14:52 Vlasta Tlamsová

detoxikační projev

Dobrý den. Já bych se prosím chtěla zeptat. Na Vaše doporučení potíráme naší fenečce diamino,no-bac,uni-urin a ani-met. Už od loňského podzimu ale musíme neustále detoxikaci přerušovat. Vždy se ji masivně osype bříško a kolem kořene ocásku,kde ji to hodně svědí a intenzivně se škrabe až do živého vykousávání.Vždy po přerušení detoxikace vše ustane.Aplikujeme už jen na 2kapky od každého preparátu,ale je to stejné.Chtěla jsem se zeptat,kde může být problém? A jestli to lze doplnit a řešit nějakým dalším detoxikačním preparátem/?/ Děkuji moc za odpověď.

01.05.2016 19:37 Nataša Strejcová

žlutá řídká stolice

Dobrý den, kočička už má přes měsíc potíže co se týče stolice. Začala žlutým průjmem, který ustal po dietě vařené kuřecí s mrkví. Jelikož neměla stolici během diety celé 4dny, navštívili jsme veterinu kde dostala FortiFlora pytlíčky na posyp žrádla. Stolice měla pak dva dny pevnější tvar, ale třetí den opět řídká žlutá, která přetrvávala. Při výtěru zjištěny Klostridie, brala Stomorgyl2 10dnů a Diarsanyl pastu. Začala zanechávat místy po bytě maličké bobečky. Stolice přetrvávala sice vytvarovaná, ale mazací žlutá. Po dalším výtěru klostrídie už nenalezeny, dostala opět FortiFloru na posyp. Dva dny stolice pevná, vždy jen zakončení dožluta. Dnes měla jen pevný hnědý začátek stolice a zbytek opět řídký žlutý ranec. Po celou dobu je krmena jen granulemi a paštikou Specific na gastro problémy. Vždy když si myslím, že se stav zlepšuje tak se to pokazí. Začínám z toho být zoufalá. Můžete mi pomoci? Děkuji Vám.

27.03.2016 10:59 Pavla Šally

Užívání Ani Spir kočka

Dobrý den,pane doktore, náš kocourek frkal dva týdny rýmu. Nasadili jsme mu dle paní doktorky Ani Spir kočka, užívá ho týden, v pátek mu začala vytékat bílá rýma z nosánku, v sobotu nechtěl moc žrát a byl apatický, spavý. Dnes má trošku výtok z levého očička a opět je spavý, při dotyku na jedno ouško vrčí. Je to normální průběh při čištění cest, mám podávat Ani Spir dál nebo mám zajet k veterináři? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den,Pavla.

08.03.2016 14:21 Lucie Schusterová

Slzení oka

Dobrý den, chovám kočky a u třech se nezávisle na sobě objevil zánět v jednom oku, který byl přeléčen antibiotickými kapkami. Následně pak jim oko začalo nadměrně slzet. Někdy více, někdy méně. Byla jim provedena sondáž slzných kanálků, pak opět atb mast i celková antibiotika. Vše bez efektu. Oko slzí dál. Prosím o radu, jaké preparáty by jim mohly pomoci. Děkuji za odpověď. Schusterová Lucie.

29.08.2015 17:36 Ivana Doubková

Hemobartonelóza

Dobrý den, chtěla bych poprosit o doporučení Vašeho přípravku na podporu léčby hemobartonelózy, která byla naší kočičce diagnostikována na základě laboratorních testů. Užívá léky Aktiferrin 2x denně 9 kapek, Doxyhexal 1/4-0-1/4, Ranisan 1/6-0-1/6 a Predison 1/4-01/4, jehož dávky byly sníženy z původních 1-0-1/2, resp. 1-0-0, poté, co kočička prodělala v jednom dni 5 záchvatů svalových křečí. Původ záchvatů nebyl zjištěn, kočička byla vyšetřena + biochemie krve +rentgen srdce a vše v pořádku. Doma mám k dispozici preparáty Deimun Aktiv, Antivex a AniMet, je možné některý z nich použít? Děkuji

26.08.2015 20:50 Ivana Doubková

Lymfoplazmocytární gingivitis_2

Dobrý den, paní doktorko, počátkem 5/2015 jsem se na Vás obrátila o pomoc naší roční kočičce s diagnózou lymfoplazmocytární gingivitis. Doporučené přípravky(Deimun Aktiv, Antivex a AniMet) kočička užívá každý den již 3 měsíce, ale posun jsem zaznamenala jen nepatrný. Chápu, že se jedná o složitější proplém, ale prosím,jak dlouho má užívat, dělají se mezi kůrami nějaké pauzy?

20.08.2015 17:34 Zuzana Vojtová

imunita

Dobrý den, toto je můj třetí dotaz na jednoho kocoura. V prvním dotazu, který se týkal alergie nám byl doporučen preparát AniMet a připravovaný AniMik. Kocour kýchal, měl záněty očí. Užívali jsme tedy AniMet a na AniMik chtěli počkat. Jenže situace se moc nezlepšovala, kocour dostal podle veterinářky bakteriální infekci. To provázejí vysoké horečky, nechce jíst. To byl můj druhý dotaz. (jestli je vhodné užívat dál AniMet i v akutním stavu). Situace se však vyvíjí tak, že podle odběrů se ukázalo, že kocour nemá prakticky žádné bílé krvinky, asi porucha imunity. Prognóza je bohužel dost špatná... Chci se zeptat: máte s tímto nějaké zkušenosti? Je něco, co byste doporučila? Moc děkuji, Zuzana Vojtová

17.08.2015 11:00 Zuzana Vojtová

bakteriální infekce

Dobrý den, již měsíc kocourek užívá AniMet. Nebyla zpozorována žádná větší změna. (řeší se alergie a čeká se na to až bude k dostání i preparát AniMik). Má se pokračovat dál i po měsíci užívání? Až do vykapání lahvičky? Navíc koucour právě marodí. Má zřejmě nějakou bakteriální infekci, teplotu kolem 40 stupňů a moc nežere... je dobré kapat dál? Moc děkuji za odpověď.

05.07.2015 00:41 P.Flídrová

rýma, zánět dásní

Dobrý den. detoxikuji svého kocourka 2 měsíce doporučenými preparáty-Ani met, Diamino, Antivex, ale stav se nelepší. Musím říci že kocourek je venkovní a někdy "zmizí" i na pár dní-i když je kastrovaný, takže problém je pravidelnost podávání kapiček.Většinou je ale přes den doma a na noc odchází, takže kapky aplikuji téměř denně,dásně se nezlepšily vůbec, rýma občas zmizí a zase se objeví, někdy je vodnatá a jindy lítají hleny na všechny strany.(pravděpodobně podle literatury bakteriální komplikace k těm virovým). Prosím o radu: mám přidat nějaký preparát /např.Nobac/, Nebo počkat na Animik...krmíme syrovým masem a doplněk granule. Rýmou se nakazila i naše mladší kočička - 7 měsíců. Zatím jen pšíká , začínáme ji detoxikovat stejnými preparáty. Můžete napsat, jaké bude složení preparátu Animik? Podle dotazů, zdá se že záněty dásní a rýma jsou jedny z nejčastějších onemocnění kočiček. Prosím chovatele, kterým se daří toto onemocnění zvládat pomocí detoxikace, napište své zkušenost do diskusního fóra. Děkuji všem, zvlášťě panu dr. Jonášovi a dr. Bilíkové.

25.06.2015 17:37 Zuzana Vojtová

alergie= záněty očí

Dobrý den, asi rok starý kocour trpí opakovanými záněty očí a častým kýcháním. Veterinář soudí, že se jedná o alergii. Zabrala kortikoidová mast a antibiotika. Ale po nějaké době se problémy vrátily. Pomohl by nějaký Váš preparát? Který vybrat v případě alergií? Děkuji

1 2 3 4 5