Joalis > Aktuální téma
Joalis

Aktuální téma

06.08.2013

Bylinky pro zvířata

Celou řadou známých léčivých rostlin můžeme léčit nejen sebe a členy své rodiny, ale i své  čtyřnohé, případně pernaté přátele.Byliny se ve veterinářství používají odjakživa pro léčení nebo dobrou kondici a není důvod, abychom se k tradicí ověřeným... Celý článek »

05.08.2013

Co je nebezpečné pro našeho psa a na co si dát pozor

Tabák Cigarety obsahují nikotin, což je prudký nervový jed. Okamžitě se vstřebává a dochází k otravě. Typické je slinění, zvracení, svalové záškuby, křeče a smrt v důsledku obrny dýchacího centra v mozku. Smrtelná dávka je i v jedné cigaretě.   Zubní pasty a... Celý článek »

02.08.2013

Ochrana proti klíšťatům

Teplý víkend je přede dveřmi a již se těšíme, jak se s našimi miláčky vydáme někam do přírody. Uvádíme pár typů, jak se vyhnout kousnutí klíštěte. Přejeme vám šťastnou cestu a na cestách příjemný stín. Blechy, klíšťata a další Pro veterinární léto... Celý článek »

01.08.2013

Bulletin 4/2013

Jak jsme již avízovali, od dnešního dne naleznete na této adrese aktuální číslo časopisu Bulletin. Téma tohoto vydání je čistě letní a své zde naleznou i chovatelé domácích zvířat. Celý článek »

22.07.2013

Vnímání stresu u psů, komunikace se psy a výchova šťěňat

Přinášíme vám některé podněty z víkendového semináře s norskou etoložkou Turid Rugaas, který proběhl ve dnech 8. - 9.  června. Svět štěňat Štěňata se rodí hluchá, slepá a plně závislá na matce. V prních týdnech života by se proto neměly objevovat žádné... Celý článek »

19.07.2013

Bulletin

Vážení chovatelé, prázdniny se pomalu dostávají do své druhé poloviny a to bude přesně ten moment, kdy na internetových stránkách www.joalis.eu naleznete nové číslo časopisu Bulletin. Kromě všech zajímavých témat zde na- leznete i článek o cestování s našimi... Celý článek »

04.07.2013

Nové internetové stránky

Rozhodli jsme se, že vám připravíme překvapení. Po návratu z dovolených vás přivítá nový design těchto internetových stránek a také snad něco navíc. Doufám, že se vám budou líbit. Mějte se pěkně a těšíme se na shledání v novém. :) Celý článek »

28.06.2013

Dárek za vysvědčení

Děti jsou už ze školy doma. A na stole na Vás čeká jejich vysvědčení. Někdo dostane dárek a jiný...?  V každém případě Vás chci požádat o popřemýšlení, zda výprask, či dárek v podobě pejska je vhodný. Všem preji krásné prázdniny. Hodně sluníčka, žádná... Celý článek »

26.06.2013

Psí jídelníček

Tipy pro všechny, kteří se rozhodli nepodlehnout záplavě zaručeně nejlepších a přesně vyvážených granulovaných krmiv a chtějí svým psím společníkům částečně nebo úplně vařit. Výhody granulovaných krmiv: snadná příprava, výhodné při cestování, vyvážený... Celý článek »

21.06.2013

Akupunktura u psů

Západní svět reagoval skepticky, když japonští lékaři začali léčit nemoci stimulací tzv. akupunkturních bodů. Tato léčebná metoda z Dálného východu byla velmi rychle odmítnuta jako šarlatánská  a úspěchy, které se nade vší pochybnost dostavily, byly přezíravě... Celý článek »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12