Joalis > Aktuální téma
Joalis

Aktuální téma

26.09.2013

Onomatopoeie

Také jste uvažovali proč se u nás říká kikirikí, ale v jiných zemích zní zvuk kohouta jinak? Na tuto otázku bohužel  neumíme odpovědět, ale aspoň si jednotlivé zvuky můžete poslechnout. :) . Po celém světě se zvuky zvířat nazývají jazykem daného region nebo... Celý článek »

24.09.2013

Psi jako dárci krve

Důležitost krve jako nepostradatelné součásti života není potřeba popisovat. I u psů mohou někdy nastat situace, ve kterých jim může zachránit život nebo pomoci v léčbě transfuze krve. Nejčastějším důvodem k transfúzi bývají úrazy, otravy nebo složité... Celý článek »

19.09.2013

Dieta pro psa při problémech s trávením

Trávicí problémy jsou jedny z nejčastějších problémů u psa. Patří sem nejen průjmové onemocnění, ale i opačný problém – zácpa. Oba zmiňované problémy jsou způsobeny nejčastěji dietní chybou, kterou ve většině způsobí sám chovatel svojí nepozorností,... Celý článek »

17.09.2013

Zooterapie

Už jste slyšeli o zooterapii? Nemá to nic společného se zoologickými zahradami, ale je to metoda ucelené rehabilitace za podpory a přítomnosti zvířat. Je dynamicky se rozvíjející oblastí péče o klienty, v níž se stále otevírají nové a nové možnosti, přístupy a... Celý článek »

16.09.2013

Jsme na Fauně

Dnes jsme započali naší malinkou kampaň i na webovém rozhraní.
Na homepage časopisu Fauna naleznete náš banner.
http://www.ifauna.cz/
Snad nezůstane nepovšimnut.

Hezký pracovní týden!
Celý článek »

09.09.2013

Sarkoidy v uchu

Podívejte se na příběh kobylky, která užívá naše preparáty Joalis Animal. Více na: http://www.joalisanimal.eu/forum Celý článek »

06.09.2013

Ukončení soutěže

Mám  milou povinnost vyhlásit ukončení první soutěže na nových webových stránkách. Z celkového počtu odpovědí přišly i některé špatné, kde největším chytákem byla odpověď na otázky číslo 1, 7 a technicky působící otázka č. 10. Výherci jsou: 1. místo:... Celý článek »

15.08.2013

Pes a novorozeně

Téma pes a novorozeně je stále aktuální, hlavně tam, kde je pes v pravém slova smyslu členem rodiny, žije v bytě a účastní se veškerého dění. Valná většina psů přijme miminko dobře a veškeré jeho projevy nechává téměř bez povšimnutí, jakoby se jich nový... Celý článek »

09.08.2013

Psi v umění

Dnes, pár hodin před začátkem víkendu, dávám další oddechové čtení o našich miláčcích. Pěkné čtení a ještě hezčí víkend! Nejstarší vyobrazení psů a jiných podobných zvířat se nalézají ve Španělsku na jeskynních malbách,existují již déle než ... Celý článek »

08.08.2013

Historie psa domácího

Úvod Při otázce kde se tu vzal pes, každého jistě napadne že jeho praotcem je vlk. Ale pozor! Nenechte se mýlit. To je, jak ho jen nazvat, dejme tomu jeho pra strýc. Je samozřejmě součástí psího rodokmenu, ale pojďme ještě dále do historie. A dohledáme jeho prapradědečka.... Celý článek »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12