Joalis > Aktuální téma
Joalis

Aktuální téma

25.10.2013

Jak na rýmu a kašel u našich mazlíčků?

Rýma, kašel či výtok z očí mohou být doprovodným příznakem onemocnění horních cest dýchacích a tedy i základním projevem „nastydnutí“ našeho domácího mazlíčka. Příčinou jsou zpravidla virové infekce, které mohou být po několika dnech  - 2 až 3 dny... Celý článek »

24.10.2013

Agresivita u psů

Ačkoliv je agresivita u psa velmi nepříjemným problémem, je třeba si připomenout, že agresivita patří do normálního repertoáru chování šelem psovitých - bez agresivity by pes nemohl přežít, umožňuje mu lovit, zařadit se do hierarchie smečky, ubránit... Celý článek »

22.10.2013

Svoboda zvířat

Není tomu tak dávno, co jsme se připojili k Mezinárodnímu dni hospodářských zvířat, zanedlouho poté k Mezinárodnímu dni zvířat. Myslíme si, že je třeba přistupovat k jejich ochraně aktivně. Možností je opravdu  několik.  Někteří z nás se stali z etických... Celý článek »

17.10.2013

Audioterapie

Audioterapie pro zvířata vznikla jako sekundární výsledek provozování audioterapie pro hyperaktivní nebo depresivní děti. Prof. Terry Woodford vyvíjí od roku 1969 hudbu vhodnou pro psychoterapii dětí s psychickými potížemi. Po celá léta, kdy Woodford pracoval s rodiči... Celý článek »

11.10.2013

Víkend se zvířátky

Nevíte, co budete nadcházející víkend dělat? Zde je pár typů, kde by se nejen vám, ale i vašim mazlíčkům mohlo líbit. * Ve ski areálu Sportrelax Monínec v Sedleci-Prčici na Příbramsku bude v neděli celý patřit psům, hafanům i hafíkům. Začátek akce je ve 12... Celý článek »

10.10.2013

Psí plemena

Samozřejmě, že je váš pes chytrý.  Nebo snad uvažujete o koupi nového pejska?  Každé plemeno má totiž svou specifikaci a některé plemeno je lepší pro tu práci a druhé zase pro něco jiného. Mluvčí American Kennel Clubu, paní Lisa Peterson zde uvádí deset... Celý článek »

08.10.2013

VETfair

Ve dnech 12. a 13. října vypukne v Hradci Králové XXI. výroční konference ČAVLMZ na téma Preventivní programy během života psa a kočky.   JOALIS ANIMAL se bude na této konferenci, veletrhu poprvé prezentovat se svými veterinárními preparáty. Těšíme se na vaši... Celý článek »

04.10.2013

Světový den zvířat

Jestli jsme vás před dvěma dny informovali o Světovém dnu hospodářských zvířat, bylo by s podivem, kdybychom se nevěnovali dnešnímu dni, na který připadá Světový den zvířat. Tedy i těch hospodářských. Tento den, tedy 4. října, slaví svátek všichni Františkové,... Celý článek »

03.10.2013

Psí školka

Také jste přemýšleli, co dělá pes v době, když jste v zaměstnání? Co by bylo pro něj nejvhodnější? Jestli bude zase rozrytá zahrádka nebo budou rozcupované záclony v bytě? Nabízí se možnost využití psí školky. Psí školka je pro všechny pejsky i fenky, kteří už... Celý článek »

02.10.2013

Světový den hospodářských zvířat

„Velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho, jak zachází se zvířaty.“ Mahátmá Gándhí (*2.10.1869, †30.1.1948) Nemůžeme začít jinak, než tímto citátem.  Na dnešní den připadá Světový den hospodářských zvířat. Zvířata jako taková je... Celý článek »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12