Joalis > Aktuální téma
Joalis

Aktuální téma

15.11.2013

Se zvířaty mají lidé větší soucit

Zanedbávaná, či týraná zvířata vzbuzují velký soucit u většiny lidí. Nová americká studie nyní dokázala, že dokonce větší, než když jsou týraní nebo zneužívaní lidé. Jen u malých dětí se lidem a psům dostalo stejně velkého soucitu. V rámci studie muselo 240... Celý článek »

14.11.2013

Zimní přikrmování ptáků

Zima se konečně přiblížila i k nám a s tím souvisí i přikrmování nestěhovavých ptáků. Mnoho ptačích druhů, které se u nás vyskytují, během podzimu odlétá do oblastí s příznivějším podnebím a s dostatkem potravy. Ptáci zůstávající u nás přes zimu rádi... Celý článek »

13.11.2013

Psí invalidní vozík

Neštěstí, jak známo, nechodí po horách, ale po živých tvorech. Zranění páteře,  její degenerativní poruchy a další neurologické potíže se nevyhýbají ani našim psím miláčkům. Častým projevem je úplné nebo částečné ochrnutí zadních končetin, které ale... Celý článek »

12.11.2013

Péče o zuby u psa

Co si myslíte na čištění zubů u psů? Zde přikládáme pár doporučení od veterinářů. Plak a zubní kámen Sliny. Bílkoviny, bakterie a části jídla společně vytvářejí plak, který se postupně hromadí, není-li ze zubů odstraněn. Minerály obsažené ve slinách ho potom... Celý článek »

11.11.2013

Jaká je láska žen ke svým mazlíčkům?

Studie zjistila, že jedna z deseti žen miluje svého mazlíčka více než svého partnera. A téměř třetina dotazovaných uvedla, že se cítí stejně dobře u svého mazlíčka, jako u svého  manžela nebo přítele. Více než polovina z 2000 žen uvedlo, že by se na svého... Celý článek »

06.11.2013

Zážitky z PED

Naši milí chovatelé, jak jsme avízovali, během tohoto víkendu jsme se účastnili Prague Expo Dog. Jak již samotný název výstavy napovídá, konal se v Praze - konkrétně na PVA Letňany. Výstava byla zaměřena pouze na pejsky, proto se předem omlouváme chovatelům koček, ale... Celý článek »

01.11.2013

Výstava psů - Prague Expo Dog

Vážení chovatelé a příznivci našich veterinárních preparátů, srdečně vás zveme  na 25. Mezinárodní výstavu psů v Praze - Prague Expo Dog. Výstava proběhne již tento víkend 2.-3.11.2013 v Pražském výstavním areálu Letňany. Přihlášeno je více než šest a... Celý článek »

31.10.2013

Bylinky, které pomáhají také zvířatům

Znalost účinků různých bylin není výsadou jen člověka. I v životě divokých zvířat hrají a hrály nezastupitelnou úlohu. i myslivci věděli, které byliny vyhledává např. vysoká zvěř v různých obdobích roku. . Např. Jeleni v říji s oblibou spásají porosty rostlin,... Celý článek »

30.10.2013

Hipoterapie

Těší nás čím dál větší zájem o veterinární přípravky a konzultace od našich chovatelů koní. Proto si myslím, že není od věci, abychom si zde připomněli, co to je hipoterapie. Zkušenosti z mého okolí mi potvrzují, že děti se poté zlepšují a navíc je jízda na koni... Celý článek »

29.10.2013

Vidí psi černobíle?

Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk. V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo - tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky... Celý článek »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12